Harness 4-pin Deutsch OnOff 1-light 150W max w backlight
SKU: 60-0058; Versatile harness. 4-pin Deutsch single-light harness with 3 position toggle switch; supports backlight trigger, direct battery connection, and can support a maximum of 2 Squadron 2.0 Pros, or 4 Squadron 2.0 Sports (with appropriate splitter harnesses). 170 Watts max.
SKU: 60-0058; Versatile harness. 4-pin Deutsch single-light harness with 3 position toggle switch; supports backlight trigger, direct battery connection, and can support a maximum of 2 Squadron 2.0 Pros, or 4 Squadron 2.0 Sports (with appropriate splitter harnesses). 170 Watts max.
- 4-pin Deutsch single-light harness with 3 position toggle switch; supports backlight trigger, direct battery connection, and can support a maximum of 2 Squadron 2
- 0 Pros, or 4 Squadron 2
- 0 Sports (with appropriate splitter harnesses)
Information:
Wiring HarnessApplication Summary:
Universal| Attributes | |
| California Proposition 65 | WARNING: Cancer and Reproductive Harm - www.P65Warnings.ca.gov |
| Country of Origin (Primary) | US |
| DES | Squadron 2.0 4-pin Deutsch On/Off 1-Light (150W max) w/ Backlight Harness |
| EXT | Harness 4-pin Deutsch OnOff 1-light 150W max w backlight |
| Hazardous Material Code | N |
| Life Cycle Status Code | Available to Order |
| NAFTA Preference Criterion Code | A |
| Product Fitment | Universal |
| Product Information | Wiring Harness |
| Product Type | Auxiliary Light Wiring |
| SDR Required Flag | N |
| TLE | Harness 4-pin Deutsch OnOff 1-light 150W max w backlight |
| GTIN | 00810160468974 |